Lymfatická masáž

Není třeba začínat návalem teorie o lymfatickém systému člověka. Ten, kdo se o lymfatickou masáž zajímá, většinou už ví jak lymfa funguje a jak moc je v těle důležitá. Navíc všude na internetu je informací o lymfě víc než dost. Proto Vás rovnou seznámím s lymfatickou masáží jako takovou.

Lymafatická masáž je velice jemná technika masážních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy, prtotože lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, stávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulitida a otoky. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z těla ven. Masér uvolní hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná.

Je zcela odlišná od klasických rekondičních či sportovních masáží. Nerozmasírovává se, netlačí, pohyby jsou velmi pomalé,krouživé a jemné, avšak velmi velmi účinné.

Celková lymfatická masáž se týká celého těla včetně obličeje. Může se dělat také v různých kombinacích:

  • nohy+hýždě
  • celé tělo bez obličeje
  • celé tělo + obličej
  • obličej

Účinek lymfatické masáže

Jedna lymfatická masáž Vás nezbaví dlouhodobých potíží a nenastartuje lymfu k její správné činnosti, maximálně Vám uleví od "těžkých nohou". Abychom lymfu rozproudili a pročistili, aby nám mohla zase fungovat správně a odstranili jsme dlouhodobé potíže, je potřeba absolvovat více masáží.

Na masáž se doporučuje vzít na sebe volné normální kalhotky, nejlépe tanga, která se nezařezávají. Pokud máte podprsenku, která se Vám zařezává, je lepší ji sundat. To platí zejména u žen s velkými prsy. Každá obtažená část z vašeho spodního prádla může zabránit toku lymfy při masáži a tím způsobit potíže. Absolutně se nemusíte obávat ztráty soukromí, svlékáte se v předsíni, kde máte již nachystanou velkou osušku, kterou se přikryjete. Přicházím k Vám v okamžiku, když už ležíte. Jak už jsem psala, je to zcela odlišná masáž, která by se dala zařadit spíše jako zdravotní.

Při lymfatické masáži se nepoužívá žádný olej ani krém, pouze dětský pudr.